Home Sport Marca i As: Napokon sjajna vijest za Modrića

Marca i As: Napokon sjajna vijest za Modrića

268
0

Luka Modrić (39) je ove sezone od ključnog igrača Reala postao onaj koji ulazi s klupe. No kako pišu španjolski mediji, posljednje utakmice pokazuju da je dodatno potonuo u hijerarhiji. Nakon što je u pet prvih prvenstvenih kola četiri puta ulazio kao zamjena, konačno je bio prvotimac protiv Union Berlina u prvom kolu Lige prvaka. Real je pobijedio 1:0, a Modrić je igrao sjajno te je zaslužio mjesto u prvoj momčadi u gradskom derbiju kod Atletica u šestom kolu La Lige.

Modrić nakon debakla u gradskom derbiju prvi put ove sezone nije dobio ni minute
No tamo je zamijenjen već na poluvremenu i u izvještajima svih medija proglašen za drugog najgoreg igrača Reala. Lošiji od Modrića bio je tek David Alaba, krivac za dva od tri gola koje je Real primio u porazu 3:1.

Zato nije bilo čudno što Modrić tri dana kasnije nije bio starter protiv Las Palmasa, ali se svakako očekivalo da dobije barem pola sata protiv dojučerašnjeg drugoligaša, posebno zato što mu je Ancelotti u svih sedam utakmica ranije dao priliku. Ipak, Modrić nije dobio ni minute iako je Real lako riješio (2:0) borca za opstanak. Španjolci pišu kako je to jasna poruka Modriću da Real više ne računa ozbiljno na njega.

Vraća se u neočekivanom derbiju
I onda danas konačno sjajna vijest za Modrića. Marca i As, najčitaniji španjolski sportski mediji, pišu da se hrvatska legenda Reala danas u 18:30 vraća u prvu momčad, i to na važnoj utakmici. Točnije, za onu koju do prije mjesec dana nitko ne bi rekao da će biti takva, a još manje da će biti derbi kola La Lige.

Katalonski patuljak ispred svih velikana
Naime, Real u osmom kolu Primere gostuje kod Girone, malog katalonskog kluba kojem je ovo tek četvrta sezona u prvoj ligi i koji je u proljeće prošle godine sezonu u drugoj ligi završio na tek šestom mjestu. No ove sezone je senzacija europskog nogometa. Osmo kolo Girona je dočekala na prvom mjestu, i to bez poraza i ispred velikana Reala, Barcelone, Atletica. Tako da Real danas na skromnom Montiliviju, kapaciteta manjeg od 12 tisuća mjesta, ne gostuje kako bi se igrači domaćih slikali sa slavnim gostima, nego u derbiju jedne od najjačih liga.

Modrić će imati tjelohranitelja
Španjolci pišu: “Ancelotti će uskrsnuti Modrića tako da žrtvuje Camavingu. Francuz ne igra dobro u zadnje vrijeme i očito ima problema sa spremnošću. Zato će ga trener zamijeniti s Hrvatom. Modrić nije igrao ni minute protiv Las Palmasa i sve ukazuje na to da će opet biti Realov kompas na sredini terena od početka.

Desno od njega bit će Valverde, a leđa obojici čuvat će Tchouameni. Njegova uloga tjelohranitelja kreativnijim veznjacima je ključna na ovom meču jer Girona sjajno igra kroz sredinu. Ispred ove trojke će u veznom rombu biti Bellingham.”(Index.hr)