Home Najnovije Marca: Modrić je izvozan, nemoćan i potrošen!

Marca: Modrić je izvozan, nemoćan i potrošen!

326
0

Luka Modrić, ključni igrač Reala, našao se pod kritikama najčitanijeg španjolskog sportskog medija Marca nakon gradskog derbija protiv Atletica, unatoč tome što je namjestio gol u pobjedi 5:3 nakon produžetaka. Ova analiza izražava zabrinutost oko sposobnosti Modrića da održi tempo u zahtjevnim utakmicama, ističući da je njegova zamjena u 67. minuti ključna za preokret Reala.

Griezmannov sjajan gol pred Modrićem

Marcina analiza naglašava trenutak kada je Antoine Griezmann sjajnim potezom poslao Modrića u prazno prije nego što je postigao gol. Modrić je ocijenjen s jednom zvjezdicom u tiskanom izdanju Marce, dok je web izdanje dodijelilo ocjenu 5/10, ističući da je Griezmann “izvozao” Modrića za sjajan gol. Komentirajući tu situaciju, Marca naglašava nedostatak snage i prostora koji su utjecali na Modrićevu izvedbu.

Modrić kao ključna figura Realovih problema

Marca kritizira Modrićevu nemoć protiv momčadi s agresivnim veznjacima i ofenzivcima, kao što su Atletičevi igrači. Analiza sugerira da je Real igrao bolje nakon što je Modrić zamijenjen Toni Kroosom u 67. minuti, povezujući Realovu igru i naglašavajući da je Real dobio snagu i brzinu s Nijemcem na terenu.

Ancelottijeva odluka da ne starta s Kroosom također je bila predmet kritika, s tvrdnjama da je Real bio neprecizan u dodavanjima bez Nijemca u početnom sastavu. Marca naglašava kako je ulazak Kroosa u drugom poluvremenu bio ključan za povećanje kvalitete igre Reala, posebno u zadnjim trenucima utakmice.

Realova dominacija s brzim i snažnim igračima

Analiza Marce ističe da Real nedostaje snage i brzine, osobito u usporedbi s igračima poput Camavinge, Bellinghama, Valverdea, Rodryga, Viniciusa i Rudigera. Navodi se da su ovi igrači nametnuli furiozan tempo, što je bilo ključno u zadnjih pola sata utakmice. Dodatno, brzina prenosa lopte koju je donio Kroos, a koja je nedostajala s Modrićem na terenu, čini Real nezaustavljivim.

Unatoč kritikama, Real Madrid ide dalje u finale španjolskog kupa, a ova analiza Marce otvara prostor za raspravu o Modrićevoj ulozi.