Home Najnovije Mediji u regiji: Dinamo je imao puno sreće

Mediji u regiji: Dinamo je imao puno sreće

163
0
GVdCVH6WAAAWmns
X

GNK Dinamo Zagreb napravio je značajan korak prema plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka nakon što je u prvoj utakmici play-offa svladao azerbajdžanski Qarabag rezultatom 3:0 na stadionu Maksimir. Ova uvjerljiva pobjeda donosi veliki optimizam među navijačima i postavlja Dinamo u sjajnu poziciju uoči uzvratne utakmice koja će se odigrati sljedeće srijede u Bakuu.

Pjaca i Kulenović – Junaci Dinamove Pobjede

Dinamo je dominirao tijekom cijelog susreta, a ključni trenutak dogodio se u 29. minuti kada je Marko Pjaca, nakon odlične akcije, postigao prvi gol za Modre. Taj pogodak donio je sigurnost u igru Dinama, koji je nastavio pritiskati obranu Qarabaga.

No, pravi show počeo je u drugom poluvremenu kada je Sandro Kulenović, koji je ušao s klupe u 63. minuti, preuzeo glavnu ulogu. Kulenović je u razmaku od samo pet minuta, između 75. i 80. minute, postigao dva gola koja su osigurala uvjerljivu pobjedu Dinama i gotovo zapečatila sudbinu azerbajdžanskog prvaka.

Reakcije Medija – Dinamo Na Korak do Elitnog Natjecanja

Dinamo Zagreb svojim je nastupom privukao veliku pozornost regionalnih medija, koji su jednoglasno pohvalili igru hrvatskog prvaka. Srpski Kurir ističe: “Dinamo jednom nogom u Ligi prvaka. Pjaca i Kulenović nokautirali Qarabag,” dok Alo.rs navodi: “Maksimir će gledati renoviranu Ligu prvaka. Dinamo na korak do elite.”

Bosanskohercegovački portal Klix.ba Dinamo već vidi u grupnoj fazi Lige prvaka, pa pišu: “Dinamo suvereno zakoračio u grupnu fazu Lige prvaka”, naglašavajući sjajnu igru Dinama u drugom poluvremenu i show Sandre Kulenovića.

Međutim, neki mediji, poput SportSport.ba, ukazuju na činjenicu da je Dinamo imao i dozu sreće u ovoj utakmici. U tekstu se navodi: “Dinamo je iskoristio sve prilike i kaznio nevjerojatne promašaje Qarabaga,” ističući da je protivnik imao nekoliko velikih šansi koje nisu uspjeli realizirati.

Jakirović – Tvorac Dinamovog Pothvata

Dinamo je pod vodstvom trenera Sergeja Jakirovića pokazao taktičku zrelost i disciplinu koja je rezultirala uvjerljivom pobjedom. Dnevni avaz posebno ističe ulogu Jakirovića u ovom uspjehu, navodeći: “Jakirović doveo Dinamo Zagreb pred vrata raja.”

Jakirović je sjajno postavio ekipu, koja je iskoristila sve greške protivnika i ostvarila rezultat koji ih postavlja na prag Lige prvaka. Dinamo sada s velikim optimizmom gleda prema uzvratnoj utakmici u Bakuu, gdje će pokušati potvrditi prolaz u grupnu fazu ovog prestižnog natjecanja.

Što Dalje?

Uzvratna utakmica u Bakuu bit će ključna za potvrdu Dinamovog plasmana u Ligu prvaka. S obzirom na rezultat iz prve utakmice, Dinamo ima veliku šansu za plasman među europsku elitu, ali će morati odigrati još jednu ozbiljnu utakmicu kako bi osigurali mjesto u grupnoj fazi.