23
0
GYB9kAaXUAAioof
X

Luka Modrić ponovno je pokazao zašto je jedan od najvećih igrača u povijesti nogometa. U šestom kolu La Lige, Real Madrid je uvjerljivo pobijedio Espanyol rezultatom 4:1, a Modrić je bio ključna figura na terenu. Iako su gosti, koji su donedavno igrali u drugoj ligi, poveli autogolom Thibauta Courtoisa u 54. minuti, Real je odgovorio s velikim preokretom.

Preokret Reala nakon vodstva Espanyola

Real Madrid je vrlo brzo izjednačio, zahvaljujući pogotku Dani Carvajala u 58. minuti. Potom je u 75. minuti Rodrygo donio vodstvo Realu, a tri minute kasnije, Vinicius Junior povećao prednost na dva gola razlike. Konačni rezultat postavio je Kylian Mbappe u 90. minuti, zaključivši uvjerljivu pobjedu Madriđana.

Luka Modrić: Kapetanski nastup na visokoj razini

Luka Modrić je kao kapetan predvodio Real Madrid u ovoj pobjedi i dokazao da još uvijek zaslužuje biti ključni igrač unatoč svojoj dobi. Ovaj legendarni hrvatski veznjak, koji ima 39 godina, tek je treći put ove sezone bio u početnom sastavu, no svojim je nastupom poslao jasnu poruku treneru Carlu Ancelottiju – zaslužuje više prilika.

Modrić je bio neizostavan dio Realove igre, odigravši cijelu utakmicu na nevjerojatno visokoj razini. Statistike to jasno pokazuju: imao je najviše dodira s loptom na utakmici (105), s 85 točnih od 88 pokušanih dodavanja bio je najbolji po preciznosti dodavanja, s uspješnošću od čak 97 posto.

Ključne statistike Modrićeve izvedbe

Osim sjajne preciznosti dodavanja, Modrić se istaknuo i u drugim ključnim aspektima igre:

• 6 ključnih dodavanja: Luka je izravno kreirao prilike za svoje suigrače.
  • Duge lopte: Od osam pokušaja dugih dodavanja, samo jedno nije bilo precizno.
  • Kreacija prilika: Modrić je priredio dvije velike prilike za svoje suigrače, što je dodatno podiglo njegovu ocjenu.

Za ovu sjajnu izvedbu, Modrić je od platforme Sofascore dobio visoku ocjenu od 8.2, potvrđujući njegovu važnost za Real Madrid.