Home Sport Navijaču Hajduka u ruci eksplodirao topovski udar

Navijaču Hajduka u ruci eksplodirao topovski udar

24
0

Hajduk je u sedmom kolu SuperSport HNL-a uvjerljivo svladao Goricu rezultatom 4:1 na Poljudu, ali utakmicu je obilježio i incident na sjevernoj tribini. Naime, tijekom drugog poluvremena jednom navijaču je eksplodirao topovski udar u ruci, uzrokujući ozbiljnu ozljedu prsta.

Incident s pirotehnikom na Poljudu

Prema dostupnim informacijama, nesretni navijač zadobio je tešku ozljedu prsta zbog eksplozije topovskog udara, jednog od pirotehničkih sredstava koje navijači često koriste na utakmicama uz baklje. Ovakvi incidenti ponovno otvaraju pitanje sigurnosti i uporabe pirotehnike na sportskim događanjima.

Hajduk okrenuo rezultat nakon vodstva Gorice

Unatoč incidentu na tribinama, utakmica na terenu donijela je napetost i uzbuđenje. Gorica je povela već u petoj minuti autogolom Dominika Prpića, no Hajduk je brzo odgovorio. Šesnaestogodišnji talent Bruno Durdov izjednačio je rezultat samo šest minuta kasnije, postižući svoj prvi gol na utakmici.

Drugo poluvrijeme donijelo je dominaciju Splićana. Bruno Durdov je svojim drugim pogotkom preokrenuo rezultat, dok su Marko Livaja i Niko Sigur postigli po jedan gol, čime je Hajduk osigurao uvjerljivu pobjedu.

Hajduk na vrhu HNL-a

Ova pobjeda privremeno je dovela Hajduk na prvo mjesto SuperSport HNL-a s 17 bodova, tri više od drugoplasirane Rijeke, koja tek treba odigrati svoju utakmicu protiv Šibenika. Dinamo je trenutno treći s 13 bodova.