Home Sport Nemogući rasplet? Ako 4 kluba završe s istim brojem bodova Dinamo bi...

Nemogući rasplet? Ako 4 kluba završe s istim brojem bodova Dinamo bi završio četvrti!

1064
0

Tri kola su do kraja prvenstva, ali pregršt je različitih kombinacija za konačni redoslijed. U ovom ludom natjecanju, teoretski je moguće da prvenstvo na vrhu ljestvice s istim brojem bodova dočekaju Dinamo i Rijeka sa 70 osvojenih bodova i u takvom bi raspletu prvaci bili Modri, pišu Sportske novosti.

No ako Dinamo doista izgubi sve tri utakmice do kraja, isti broj bodova na vrhu ljestvice može imati i s Hajdukom i s Osijekom, s time da Rijeka ni u kakvom krugu ne može više biti prvak.

Dinamo neće biti prvak završi li prvenstvo sa 70 bodova bude li takav konačan učinak i Hajduka i(ili) Osijeka, a u slučaju da sva tri još uvijek živa kandidata za naslov na kraju imaju 70 bodova, Hajduk i Osijek bi imali po 13 bodova na ljestvici međusobnih dvoboja, Dinamo tek 4, pa bi presuđivala ukupna gol-razlika u tim utakmicama (Hajduk trenutačno ima 5:3, a Osijek 5:5).

U potpuno nevjerojatnom, ali još uvijek mogućem raspletu, čak četiri kluba mogu prvenstvo završiti s istim brojem bodova na samom vrhu. U tom slučaju, prvak bi bio – Osijek. Imali bi Osječani 20 bodova u međusobnim dvobojima, Hajduk 16, Rijeka 15, dok bi Dinamo završio četvrti s tek 13 bodova u derbijima.