Home Sport Nizozemski sudac Danny Makkelie potjeran s Europskog Prvenstva

Nizozemski sudac Danny Makkelie potjeran s Europskog Prvenstva

122
1
ezgif 2 70a3157eae
UEFA.COM

Nizozemski sudac Danny Makkelie (41) više neće suditi na Europskom prvenstvu, prema odluci UEFA-e. Ova odluka donijeta je nakon utakmice Hrvatske i Italije (1:1), koja je rezultirala ispadanjem Hrvatske iz skupine Eura. Nizozemski portal AD izvijestio je kako se Makkelie, inače policijski inspektor, već vratio u Rotterdam.

Kontroverza oko Sudačke Nadoknade

Jedan od ključnih razloga za isključenje Makkelieja bio je prigovor na osam minuta sudačke nadoknade tijekom utakmice Hrvatske i Italije. Hrvatska je primila gol upravo u toj osmoj minuti, što je izazvalo bijes hrvatske javnosti. Mnogi se pitaju kako je nizozemski sudac uspio sakupiti toliko vremena za nadoknadu, što je izazvalo velike kontroverze.

Mađari Također Ljutiti

Nezadovoljstvo suđenjem Makkelieja nije ograničeno samo na Hrvatsku. I Mađarska je izrazila nezadovoljstvo njegovim suđenjem. Izbornik Mađarske, Marco Rossi, prigovarao je na pogodak Jamala Musiale tijekom utakmice Njemačke i Mađarske (2:0), tvrdeći da je asistent Ilkay Gündogan prethodno napravio faul u napadu. Mađarska je također ispala iz skupine, što je dodatno pojačalo prigovore na Makkeliejevo suđenje.

Makkeliejeva Karijera

Danny Makkelie je iskusni sudac koji je sudio na dva Europska prvenstva i na Svjetskom prvenstvu 2022. u Kataru. Njegova odluka da se povuče iz Europskog prvenstva nakon ovih kontroverzi ostavila je mnoge zatečene. Međutim, UEFA je očito odlučila da je najbolje da se Makkelie povuče s natjecanja kako bi se izbjegle daljnje kontroverze.