Home Najnovije Njemački mediji: Više od razlike u klasi, Hrvati su totalni autsajderi

Njemački mediji: Više od razlike u klasi, Hrvati su totalni autsajderi

77
0
GXtQYFSXcAAekAm

Dinamo Zagreb doživio je težak poraz u prvom kolu Lige prvaka, gdje ga je Bayern München pregazio rezultatom 9:2. Ova utakmica zabilježena je kao povijesna, budući da je Bayern postao prva momčad u povijesti natjecanja koja je postigla devet golova u jednoj utakmici Lige prvaka, dok je Dinamo doživio najteži poraz u svojoj povijesti. Njemački mediji nisu štedjeli riječi kako bi opisali ovaj povijesni ishod, ističući apsolutnu dominaciju Bayerna i nevjerojatnu inferiornost hrvatskog prvaka.

“Bavarska mašina pregazila hrvatskog autsajdera”

Njemački sportski magazin Kicker u svom naslovu ističe kako je Bayern “pregazio Dinamo nakon što je upao u duboki san”. Navode da je Bayern dopustio Dinamu da se početkom drugog poluvremena vrati u igru smanjivši rezultat na 3:2, no tada se “bavarska mašina” ponovno pokrenula i preplavila hrvatsku momčad. Kicker dodaje da je furiozni Bayern iz Allianza Arene doslovno izbacio Dinamo, koji je unatoč povijesnom broju osvojenih titula u Hrvatskoj, bio nemoćan pred njemačkom dominacijom.

“Bayern se raspucao za još jedno golgetersko ludilo”

Bild, jedan od najčitanijih njemačkih medija, piše o “sjajnoj pobjedi Bayerna”, navodeći kako su Bavarci nastavili nizati golove nakon pobjede 6:1 nad Kielom u Bundesligi. Bayern je Dinamu priuštio još jedno “golgetersko ludilo” na otvaranju Lige prvaka. Bild naglašava važnost ovog furioznog starta za Bayern, koji sanja o osvajanju Lige prvaka na domaćem terenu, budući da će se finale iduće godine igrati u Münchenu.

Uz to, Bild ističe statistiku prvog poluvremena, gdje je Bayern dominirao posjedom lopte s 72 posto, dok su uputili devet udaraca na gol naspram jednog Dinamovog. Iako je Dinamo šokirao Bayern početkom drugog poluvremena s dva gola, njemački prvak brzo je reagirao i odgovorio još jačim napadima.

“Više od razlike u klasi”

Die Welt pod naslovom “Ovo je više od razlike u klasi” opisuje kako je Bayern bez većih problema “prošetao” do pobjede protiv Dinama. Novine podsjećaju na susret istih momčadi iz 2015. godine, kada je Bayern u grupnoj fazi također lakoćom pobijedio Dinamo rezultatom 5:0. Njemački prvak, predvođen Harryjem Kaneom, nije imao milosti prema zagrebačkoj momčadi koja se većinu utakmice povukla pred svoj gol, a Bayern je izjednačio svoj rekord u pobjedama u Ligi prvaka.

“Bayern protiv ‘neželjenog gosta'”

Sky Sports osvrnuo se na transparent navijača Dinama, Bad Blue Boysa (BBB), na kojem je pisalo “Neželjen gost”. Bayern je od početka utakmice bio dominantan, a iako su Bavarci zastali početkom drugog poluvremena, utakmica je ipak završila uvjerljivom pobjedom domaće momčadi. Sky Sports zaključuje kako je Dinamo, unatoč povremenim pokušajima da se vrati u utakmicu, ostao daleko ispod razine potrebne za ozbiljan izazov u Ligi prvaka.