Home Sport Novak Đoković ušao u četvrtfinale u meču kakav nije viđen od 1973.

Novak Đoković ušao u četvrtfinale u meču kakav nije viđen od 1973.

301
0

Novak Đoković sjajno je započeo svoj pohod na Australian Openu, plasiravši se u četvrtfinale nakon uvjerljive pobjede nad Adrianom Mannarinom u osmini finala. Branitelj naslova i trenutačno najbolji tenisač svijeta dominirao je na terenu, osvojivši meč rezultatom 6:0, 6:0, 6:3 za samo 104 minute igre.

Ova pobjeda Đokovića ima poseban značaj jer je postao prvi tenisač u povijesti koji suparniku iz top 20 na svijetu nije prepustio niti jedan gem u prva dva seta na Grand Slam turniru od uvođenja ATP ljestvice 1973. godine. Time je ostvario neviđen pothvat u svojoj karijeri.

Đoković je pokazao iznimnu dominaciju na terenu i demonstrirao visoku razinu igre. Osim toga, sada se može pohvaliti i činjenicom da je 58. put u svojoj karijeri izborio četvrtfinale na Grand Slam turnirima, izjednačivši rekord koji je dosad držao Roger Federer.

U četvrtfinalu će Đoković igrati protiv Taylora Fritza, koji je pobijedio Stefana Tsitsipasa. Očekuje se nastavak uzbudljivih trenutaka na putu ka 11. naslovu na Australian Openu i 25. Grand Slam naslovu u Đokovićevoj impresivnoj karijeri.