Home Sport Pogledajte dvije sporne situacije kod penala za Dinamo kojim je odlučena utakmica

307
0
be2d4d18 c0cc 4f92 92ff 174aed72efaa

U posljednjoj utakmici 26. kola SuperSport HNL-a, Dinamo je na stadionu Maksimir slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 5:2.

Dinamo je započeo utakmicu uvjerljivo, stvarajući vodstvo od 2:0 golovima Tibora Halilovića u 7. minuti i Gabriela Vidovića u 18. minuti. Međutim, Slaven Belupo se nije predavao i uspio je izjednačiti rezultat golovima Ivana Lepinjice u 22. minuti i Mateja Šakote u 59. minuti.

No, radost gostiju nije dugo trajala. Dinamo je pokazao svoju snagu i mentalitet borbe, te je uspio vratiti vodstvo nakon što je sudac Kolarić dosudio kazneni udarac nakon duela Lepinjice i Baturine. VAR provjera trajala je gotovo četiri minute, a na kraju je sudac potvrdio svoju prvotnu odluku i pokazao na bijelu točku. Sandro Kulenović bio je siguran izvođač kaznenog udarca, stavljajući Dinamo u vodstvo od 3:2 u 70. minuti.

Kazneni udarac je bio predmet kontroverzi zbog dva detalja: je li kontakt između Lepinjice i Baturine bio dovoljan za kazneni udarac te je li možda bilo zaleđa Špikića u akciji prije. Međutim, sudac Patrik Kolarić potvrdio je svoju odluku nakon VAR provjere.

Utakmice HNL-a možete gledati na MaxSport kanalu Hrvatskog Telekoma

Dinamo nije stao nakon tog gola. Martin Baturina pokazao je svoju kvalitetu zabivši dva gola iz penala u 82. i 94. minuti, postavljajući konačan rezultat na 5:2 i osiguravajući Dinamu još jednu impresivnu pobjedu u SuperSport HNL-u.