Home Vijesti Policija: Strani radnici nisu napali mladiće, pojedinci šire mržnju preko društvenih mreža

Policija: Strani radnici nisu napali mladiće, pojedinci šire mržnju preko društvenih mreža

163
0
6abaf19d 335f 4f9b 99d6 644ea08df5f9 (1)
Screenshot

Na društvenim mrežama proširila se snimka na kojoj se vidi kako strani radnici iz Indije jure za maloljetnicima na zagrebačkom Jarunu. Ova snimka izazvala je veliku pozornost, a jučer su je podijelili i Suverenisti, tvrdeći da su radnici napali mladiće.

Policija Istražuje Snimku i Demantira Napade

Zagrebačka policija aktivno analizira snimku koja je preplavila društvene mreže. Radnici koji su sudjelovali u incidentu javili su se RTL-u, navodeći kako su napadi na njih česti te da su u ovom slučaju pokušali sami riješiti problem.

Pomoćnik načelnika za javni red i sigurnost u Zagrebu, Tomislav Krtinić, dao je izjavu za RTL u kojoj ističe da se stvorila kriva percepcija u javnosti te da radnici nisu napali tinejdžere, već su pokušali zadržati osobe za koje su smatrali da su ranije počinili kaznena djela.

Stanje Sigurnosti u Zagrebu i Hrvatskoj

Krtinić je naglasio da građani ne trebaju biti zabrinuti, jer je stanje sigurnosti u Zagrebu i cijeloj Hrvatskoj povoljno. Hrvatska je među najsigurnijim mjestima za život, a snimka služi kao dokaz u istraživanju konteksta događaja. Prema trenutnim informacijama, nije bilo napada stranih radnika na hrvatske državljane.

Širenje Mržnje na Društvenim Mrežama

Krtinić je također upozorio na opasnost širenja mržnje putem društvenih mreža, naglašavajući da strani radnici u Hrvatskoj nisu prijetnja već građani koji doprinose zajednici. U Zagrebu je trenutno prijavljeno 55.000 stranih radnika, a percepcija o njihovoj opasnosti je neosnovana.

Poruka Građanima

Policija poziva građane da ne podliježu mržnji i da s poštovanjem tretiraju strane radnike koji su došli u Hrvatsku zarađivati za život. Incident na Jarunu istražuje se, a policija nastavlja s opservacijom i prikupljanjem informacija kako bi se spriječila bilo kakva eskalacija sukoba.

Ovaj incident pokazuje kako brzo može doći do pogrešne percepcije događaja, posebno kada se informacije šire putem društvenih mreža. Policija nastavlja istraživanje kako bi se utvrdile točne okolnosti incidenta, a građani su pozvani da ne podliježu širenju netočnih informacija i mržnje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here