Home Sport Primorje lako s Grcima

Primorje lako s Grcima

1263
0

Primorje je puno lakše od očekivanog torpediralo Vouliagmeni u prvom kolu drugog kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka. Konačnih 10:3 je možda i premalo za prejake Riječane, koji su ubili u pojam svoje protivnike ponajprije sjajnom obranom.

Prvi je gol pao nakon skoro 3 minute i to zaslugom Denesa Varge, kojega je milimetarskim dodavanjem pronašao Xavier Garcia. Drugi gol Primorja potpisao je kapetan Ivan Krapić. Nakon što je prisilio Tigasa na drugu osobnu grešku, završio je prelijepu akciju s igračem više. Grci su smanjili dalekometnim projektilom Miralisa i to je bilo sve u prvoj četvrtini, u kojoj su dominirale obrane, pogotovo riječka.

U drugoj je četvrtini Primorje potvrdilo neprobojnost obrane, ali je uz to i uspjelo zabiti 3 gola s igračem više (Muslim pa dvaput Garcia). Na semaforu je stajalo 5:1 i bio je to tek početak pravog potopa grka, koji su glasili kao najozbiljniji protivnici Primorja u ovom drugom kvalifikacijskom krugu za ulazak u Ligu prvaka.

Naime, dvije su minute bile dovoljne za realizaciju tri gola s igračem više (Sukno, Denes Varga i Obradović), dok je Afroudakis postigao pogodak za Vouliagmeni nakon čak 13 minuta. Što igrači nisu uspjeli spriječiti, to je monumentalni Frano Vićan „skinuo“ obeshrabljenim Grcima (10 obrana za riječkog vratara, kojeg je u zadnjoj četvrtini zamjenio mladi Fran Čubranić). Krapić je potom poentirao za 9:2 sa svoje pozicije na dva metra.

U posljednjem periodu igre, Riječani su usporili tempo, tako da nakon Afroudakisevog drugog gola Obradović postavio konačan rezultat: 10:3. Za napomenuti je da su Riječani inkasirali samo jedan pogodak s igračem manje iz osam takvih situacija, što govori u prilog tome da je trener Asić u prvom redu zatražio od svojih igrača da se ne opuste u obrani. Ali sve je lako kada Vićan obrani 10 lopti u utakmici kao što je bila ova…(vaterpolo-primorje.hr)

PRIMORJE EB – VOULIAGMENI 10:3 (2:1, 3:0, 4:1, 1:1)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Radu, Peroš, Krapić 2, De. Varga 2, Sukno 1, Muslim 1, Petrović, Da. Varga, Obradović 2, Šetka, García 2, Čubranić (0 obrana). Trener: Ivan Asić

VOULIAGMENI: Tsalkanis (0 obrana), Mylonakis, Gouvis, Velonais, Elmisian, Koulierakis, Afroudakis, Karountzos, Chrysospathis, Miralis, Tigas, Masmanidis, Zerdevas. Trener: Teodoros Lorantos

Suci: Nenad Golijanin (Srbija) i Jaime Teixido (Španjolska)

Delegat: Dragan Rajević (Crna Gora)