Home Sport Prosinečki: Rijeka se može boriti za naslov

Prosinečki: Rijeka se može boriti za naslov

556
0

U drugoj utakmici prvog kola nove sezone Supersport HNL-a Rijeka je pred oko pet tisuća navijača na Rujevici s 4:0 pobijedila Rudeš, novopečenog člana prvoligaškog društva. Igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Niko Janković. Nakon poraza u svojoj prvoj utakmici na klupi Rudeša svoj komentar dao je Robert Prosinečki:

“Čestitke Rijeci. Na kraju je bio i previsoki rezultat za njih. Mislim da smo u prvom poluvremenu jako dobro parirali jednoj od najboljih momčadi u Hrvatskoj. Imali smo i šanse da im zabijemo i dobro smo igrali. Onda je došao taj penal pred kraj poluvremena koji je promijenio tijek utakmice.

Do 70. minute i 2:0 za Rijeku mi smo bili baš dobri, a onda smo se: raspali. Mlada smo ekipa koja ima potencijala, nema drame. Ovo su klinci, najmlađa momčad u ligi, ali pokazat će da mogu igrati sa svakim u ligi. Neće nikome biti lako igrati s Rudešom!”

Za kraj je rekao kako Rijeka može imati i šampionske ambicije: “Bit će zanimljiva liga, ali ne možeš me u prvom kolu pitat’ je li ovo sezona u kojoj će Dinamov naslov biti istinski ugrožen! Rijeka ima temelj iz prošle sezone, ima nova jaka pojačanja, ima puno širine i kvalitete, ima Jakirovića na klupi… To je momčad toliko jaka da se može boriti i za naslov.”