Home Najnovije Real Madrid osvaja UEFA-in Superkup: Modrić postao najtrofejniji igrač u povijesti kluba

199
0
modric1

Real Madrid osvojio je UEFA-in Superkup pobjedom 2:0 nad Atalantom u Varšavi, čime je Luka Modrić postao najtrofejniji igrač u povijesti kluba s 27 osvojenih trofeja.

Pobjedu su osigurali Federico Valverde i debitant Kylian Mbappe. Valverde je postigao prvi gol u 59. minuti nakon sjajne asistencije Viniciusa Juniora, dok je Mbappe zabio u 68. minuti nakon asistencije Judea Bellinghama. Luka Modrić, Realov kapetan, ušao je u igru u 77. minuti, zamijenivši Rodryga.

Modrićeva povijesna titula

Ovaj trofej donio je Modriću titulu najtrofejnijeg igrača u povijesti Real Madrida, prestigavši Nacha Fernandeza, koji je klub napustio ovog ljeta s 26 osvojenih trofeja. Modrić je sada na vrhu s impresivnih 27 trofeja. Osvajač Zlatne lopte iz 2018. godine odigrao je 535 utakmica za Real Madrid, postigavši 39 golova i namjestivši 86.

Rekorderi Superkupa

Luka Modrić sada je jedan od rekordera UEFA-inog Superkupa, kojeg je osvojio pet puta, zajedno sa suigračem Danijem Carvajalom. Ovim uspjehom Modrić i Carvajal su prestigli Ariea Haana, Paola Maldinija, Danija Alvesa, Karima Benzemu i Tonija Kroosa, koji su ga osvajali po četiri puta.