Home Sport Rijeka bolja od Slavena u generalci uoči početka prvenstva

Rijeka bolja od Slavena u generalci uoči početka prvenstva

648
0

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u generalci protiv Slavena počeo s postavom bez pojačanja pristiglih u ljetnom prijelaznom roku, na Rujevicu su u novim dresovima istrčali: Labrović, Goda, Janković, Mitrović, Obregon, Prince, Banda, Hodža, Dilaver, Veiga, Djouahra.

Povela je Rijeka u 32. minuti iz penala kojeg je realizirao Ampem, a nakon što je Obregon zaustavljen prekršajem nakon jedne kontre. U 35. minuti bijeli su povisili na 2:0 prekrasnim golom Bande s 25 metara iz slobodnjaka. Vidjeli su gledatelji u tom razdoblju raspoložen napadački dio momčadi predvođen najboljim igračem na terenu Naisom Djouahrom ali i (pre)statičnu obranu što su iskoristili gosti i smanjili rezultat u 38. minuti susreta.

Riječani su u 2. poluvremenu propustili povisiti rezultat u 73. minuti utakmice kada nije realiziran još jedan kazneni udarac dosuđen za bijele. Zvijezda prijelaznog roka na Rujevici Matija Frigan nije bio na popisu igrača predviđenih za generalku što je očiti signal da su pregovori o njegovom transferu u poodmakloj fazi.

Rijeka na startu novog prvenstva iduće subote na Rujevici dočekuje momčad Rudeša.