Home Sport Rijeka nakon drame u Azerbejdžanu ne može biti nositelj u 3.pretkolu EL...

Rijeka nakon drame u Azerbejdžanu ne može biti nositelj u 3.pretkolu EL ali to uopće nije loša vijest!

364
0
01gs7yh75gnd5yjhwh5h

Već je nakon prve utakmice 1. pretkola Europske lige bilo jasno protiv koga će igrati momčad s Rujevice. Rumunjski sastav Corvinul iz Hunedoare u prvom susretu kao gost svladao je mađarski Paks sa 4-0. U uzvratnom susretu Mađari su slavili sa 2-0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz.

Norbert Konyves doveo je goste u vodstvo u 78. minuti, a na 2-0 povisio je Daniel Bod u 89. minuti.

Rijeka Protiv Corvinula u Drugom Pretkolu

Rijeka će u prvom susretu 2. pretkola Europske lige 25. srpnja biti gost, dok će uzvratna utakmica biti odigrana na Rujevici 1. kolovoza.

Potencijalni Protivnici i Nositeljstvo

U Rijeci se pratila uzvratna utakmica Zire i Sheriffa jer je o njoj ovisilo potencijalno nositeljstvo Rijeke u 3. pretkolu. Azerbejdžanci su s gostovanja nosili prednost od 1-0 i poveli su na domaćem terenu u 5. minuti, čime se činilo da će izbaciti goste. Međutim, igrač Zire dobio je crveni karton u 40. minuti, što je promijenilo tijek utakmice. Sheriff je golovima u 53. i 77. minuti preokrenuo rezultat i utakmica je ušla u produžetke. Na kraju, pobjednik je odlučen nakon pet serija jedanaesteraca, a Sheriff je prošao dalje i Rijeci oduzeo nositeljstvo.

Mogući Scenariji za Rijeku

Iako je Rijeka izgubila nositeljstvo, ovaj rasplet možda i nije loš za Riječane. Ako ne prođu 3. pretkolo Europske lige, sigurno su nositelji u play-offu Konferencijske lige. Ukoliko prođu, imaju veliku šansu biti nositelji u play-offu Europske lige. Kad se pogledaju klubovi koji prijete u trećem pretkolu, nema velike razlike između nositelja i nenositelja.