Home Sport Rijeka nokautirala Osijek na Opus Areni i zacementirala 2. mjesto!

Rijeka nokautirala Osijek na Opus Areni i zacementirala 2. mjesto!

235
0
Osijek Rijeka

Na Opus Areni odigran je jedan od ključnih derbija HNL-a. Osijek i Rijeka suočili u napetoj utakmici u kojoj je Rijeka pobijedila. Osijek je, unatoč lošem početku sezone, pokušao iskoristiti prednost domaćeg terena kako bi se vratio na pobjedničke staze. S druge strane, Rijeka, koja je došla nakon iscrpljujućeg susreta s Olimpijom u Konferencijskoj ligi. Unatoč umoru, Riječani su položili ispit. Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko uzbudljivih trenutaka, a Rijeka je uspjela ostvariti prednost golom Radeljića.

Prvo poluvrijeme

Utakmica je započela visokim intenzitetom, a već u 13. minuti Rijeka je došla do vodstva. Nakon udarca iz kornera kojeg je izveo Marco Pašalić, golman Osijeka Čavlina nije uspio dobro reagirati, što je iskoristio Radeljić i poslao loptu u mrežu. Osijek je tijekom prvog poluvremena stvorio nekoliko prilika, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Zlomisliću na golu Rijeke.

Ademi je u 29. minuti imao šansu nakon što je pobjegao obrani, no loša kontrola lopte spriječila ga je da postigne pogodak. Rijeka je, s druge strane, pokazala čvrstu obranu i discipliniran pristup, ne dopuštajući domaćinu mnogo prostora. U posljednjim minutama prvog dijela Osijek je pojačao pritisak, ali obrana Rijeke ostala je nepokolebljiva, osiguravši prednost na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme započelo je bez većih uzbuđenja, s blagom inicijativom Osijeka, ali bez konkretnih prilika. No, u 60. minuti Rijeka je udvostručila vodstvo. Sjajnu kontru poveo je Fruk, koji je proigrao Pašalića, a ovaj se sjurio prema Čavlini i precizno zabio za 2:0.

Osijek je u 68. minuti imao priliku smanjiti rezultat kada je Bukvić odlično tukao, ali lopta je otišla pokraj vrata. Usprkos naporima, domaća momčad nije uspjela stvoriti pravu priliku, a Rijeka je nastavila kontrolirati utakmicu. U 71. minuti, navijači Osijeka ovacijama su ispratili Pašalića, koji je bio ključna figura u pobjedi Rijeke.

Osječani su do kraja susreta pokušavali napadati, ali su uspjeli izboriti tek nekoliko kornera, bez ozbiljnije prijetnje. Radeljić je u 88. minuti spretno očistio opasnost nakon ubačaja Živkovića, osiguravši tako da Rijeka sačuva svoju prednost. Unatoč pet minuta sudačke nadoknade, rezultat je ostao nepromijenjen, a Rijeka je odnijela važna tri boda s gostovanja.