Home Sport Rijeka poražena od Karlsruhera u drugoj pripremnoj utakmici u Austriji

Rijeka poražena od Karlsruhera u drugoj pripremnoj utakmici u Austriji

219
0
karl
karl

Nogometaši Rijeke poraženi su u drugoj pripremnoj utakmici u Austriji odigranoj protiv Karlsruhera, petoplasirane momčadi njemačke druge lige, rezultatom 0:1.

U prvom poluvremenu u trajanju 60 minuta, trener Sopić je na teren poslao ekipu u sastavu Posavec, Bogojević, Galešić, Radeljić, Smolčić, Petrovič, Pašalić, Hodža, Fruk, Janković, Ivanović. Gledali smo tvrdu utakmicu dvije ravnopravne momčadi u kojoj najveće prilikeza bijele nisu iskoristili Franjo Ivanović čija je lopta otišla koji centimetar pored stative i Fruk koji je pogodio stativu. S druge strane, i Karlsruher je nekoliko puta opasno zaprijetio, a golman Posavec svaki puta bio siguran. Bilježimo i jednu sumnjivu situaciju u kojoj su mogli bijeli zaraditi i kazneni udarac nakon kontakta Smolčića s protivničkim napadačem u vlastitom šesnaestercu.

U drugom dijelu Sopić u igru šalje juniore pojačane Zlomislićem, Bandom, Ilinkovićem, Djouahrom i Majstorovićem. Bijeli su i na ovoj utakmici pokazali da su deficitarni u napadačkim pozicijama. Pored ozlijeđenog Obregona, u napadu su u drugom dijelu igrali juniori Butić i Jakac. Gol odluke pao je u 98. minuti (38. minuti nastavka). Strijelac je bio Schleusener koji je bio najspretniji nakon jedne gužve u šesnaestercu bijelih.

Rijeka sljedeću pripremnu utakmicu igra 17.7. protiv ekipe RB Salzburg.