Rijeka se s njima mučila, a Astana ih rastavila sa 8 komada. Briljirao bivši igrač Rijeke i Hajduka

197
0
marin tomasov astana 2024
FC Astana

Kazahstanska Astana osigurala je mjesto u play-offu Konferencijske lige uvjerljivom pobjedom nad rumunjskim drugoligašem Corvinul Hunedoarom. Nakon što su u prvom susretu u Rumunjskoj slavili s 2:1, Astana je na domaćem terenu dominirala rezultatom 6:1, osiguravši ukupnu pobjedu od 8:2.

Istaknut Nastup Hrvatskih Nogometaša

Hrvatski nogometaši odigrali su ključne uloge u ovoj pobjedi. Marin Tomasov, 36-godišnji bivši igrač Hajduka i Rijeke, bio je posebno inspiriran te je postigao dva pogotka. Prvi je zabio u 57. minuti, povisivši rezultat na 2:0, dok je drugi gol postigao u 76. minuti za uvjerljivih 5:0. Tomasov je pokazao svoju klasu i iskustvo, dokazujući da je i dalje važan igrač za Astanu.

Tomasovu je kod prvog pogotka asistirao Karlo Bartolec, koji je ovog ljeta prešao u Astanu iz Lokomotive. Bartolec je svojim doprinosom pokazao da se brzo prilagodio novoj sredini. U igru je u 49. minuti ušao i Branimir Kalaica, još jedan Hrvat koji je ovog ljeta pojačao Astanu.

Sljedeći Korak: Play-off Konferencijske Lige

Astana će se u play-offu za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige suočiti s boljim iz dvoboja škotskog St. Mirrena i norveškog Branna. Očekuje se uzbudljiv dvoboj, ali Astana, s obzirom na formu koju su pokazali u posljednjim utakmicama, ima razloga za optimizam.

Kraj Europske Avanture za Corvinul

Za rumunjski Corvinul Hunedoaru ovo je kraj u europskim natjecanjima za ovu sezonu. Nakon što su u drugom pretkolu Europske lige poraženi od Rijeke s minimalnih 1:0 na Rujevici, nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak i ostvariti plasman u daljnje natjecanje.