Home Sport FOTO/VIDEO: Rijeka uraganskim početkom slomila Šibenik i zadržala 1. mjesto

FOTO/VIDEO: Rijeka uraganskim početkom slomila Šibenik i zadržala 1. mjesto

27
0
DSC 4741.v1

Prvo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme utakmice između Rijeke i Šibenika na Rujevici bilo je izrazito dinamično, a domaćini su odmah preuzeli inicijativu. Već u 3. minuti Rijeka je povela nakon što je Toni Fruk zabio prekrasan pogodak s više od 20 metara. Nakon kratko izvedenog kornera, Fruk je ušao u sredinu i precizno pogodio donji desni kut gola Šibenika, čime je doveo domaćine u rano vodstvo. Šibenik je bio nemoćan.

Rijeka je nastavila s pritiskom, a u 19. minuti povećala vodstvo na 2:0. Ivan Smolčić, kapetan Rijeke, sjajno je kombinirao s Marcom Pašalićem na desnom boku, te potom precizno ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je Komnen Andrić glavom zabio s druge stative. Riječani su dominirali igrom, često stvarajući prilike kroz dobro organizirane napade. Šibenik je imao nekoliko svojih trenutaka, a najbolju šansu kreirali su u 24. minuti kada je Vasilj snažno pucao izvana, ali je vratar Rijeke, Martin Zlomislić, odličnom reakcijom spriječio gol odbivši loptu u korner.

Zuta je pokušao iznenaditi bivše suigrače

Gostujući igrači pokušali su doći do posjeda i nametnuti svoj ritam, no Rijeka je ostala čvrsta u obrani. Leonardo Zuta, bivši igrač Rijeke, pokušao je ugroziti svoje nekadašnje suigrače iz slobodnog udarca u 36. minuti. Njegov je udarac otišao malo pored gola. Pred kraj poluvremena, Rijeka je nastavila prijetiti iz prekida, s nekoliko opasnih pokušaja Tonija Fruka i Jankovića. Šibenik je uglavnom tražio priliku kroz posjed na sredini terena. Rijeka je zasluženo otišla na odmor s prednošću od 2:0. Šibenik je ostao bez konkretnih odgovora na ofenzivnu igru domaćina.

Drugo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme utakmice između Rijeke i Šibenika nastavilo se u sličnom tonu, s Riječanima koji su kontrolirali igru i stvarali prilike. Već na početku, u 46. minuti, Fruk je imao šansu nakon greške Morrisona, ali njegov udarac s 20 metara otišao je pored gola. Najbolju priliku za Šibenik imao je Josip Majić u 50. minuti kada je pogodio stativu s ruba kaznenog prostora. To je bio najbliži pokušaj gostiju da smanje zaostatak.

Rijeka je nastavila s pritiscima, a Đaković, golman Šibenika, morao je intervenirati nekoliko puta, posebno nakon pokušaja Pašalića u 53. minuti i Jankovića u 57. minuti, kada je obranio opasan udarac s krila. U 61. minuti, Smolčić je imao priliku iz povratne lopte Pašalića, ali je pucao pored gola.

Kako je utakmica odmicala, Rijeka je dodatno učvrstila svoju prednost. U 81. minuti, Marco Pašalić je prošao po desnoj strani i poslao povratnu loptu za Niku Galešića, koji je precizno pogodio za konačnih 3:0, potvrdivši pobjedu Riječana.

Šibenik je do kraja pokušavao stvoriti prilike, ali su njihovi udarci, poput onih Majića, bili bezopasni za Zlomislića. Rijeka je uz izmjene nastavila kontrolirati igru, a Šibenik nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.