Home Sport Roko Šimić uveo Salzburg u polufinale LP-a za mlade. Pogledajte što je...

Roko Šimić uveo Salzburg u polufinale LP-a za mlade. Pogledajte što je radio PSG-u

1005
0

Mlada momčad RB Salzburga plasirala se u polufinale Lige prvaka mladih nakon gostujuće pobjede kod PSG-a od 3:1. Najbolji igrač susreta bio je hrvatski U-21 reprezentativac Roko Šimić. Pariška momčad povela je u prvoj minuti, a strijelac je bio Michut. No uslijedio je preokret Austrijanaca, a inicirao ga je Šimić.

Hrvatski napadač prvo je u 37. minuti lijepo uposlio Diakitea, koji je izjednačio na 1:1, dok je Šimić u 72. minuti postigao pogodak za 2:1. Pucao je Šimić glavom, a u svemu mu je silno pripomogao domaći vratar Louis Mouquet, koji je traljavo reagirao i tako pridonio za vodstvo RB Salzburga. U 92. minuti Reischl je potvrdio slavlje gostiju.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ VIDEO GOLA ŠIMIĆA

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ VIDEO ASISTENCIJE ŠIMIĆA

Šimiću je ovo bio peti pogodak sezone u Ligi prvaka mladih, u kojoj će RB Salzburg u polufinalu igrati protiv pobjednika ogleda dortmundske Borussije i madridskog Atletica.