Home Sport Sandra Elkasević osvojila brončanu medalju na Olimpijadi u Parizu

Sandra Elkasević osvojila brončanu medalju na Olimpijadi u Parizu

200
0
Sandra Elkasevic
Sandra Elkasević

Sandra Elkasević (ex Perković) osvojila je brončanu medalju u bacanju diska na Olimpijadi u Parizu. Ova medalja predstavlja treću olimpijsku medalju za Elkasević, koja je ranije osvajala dva zlata na Igrama u Londonu i Riju. U finalu u Parizu, najdalji hitac Elkasević bio je 67.51 metar, što je bilo dovoljno za treće mjesto. Kineskinja Bin Feng je osvojila srebro s istim rezultatom, ali boljim drugim hitcem, dok je zlato pripalo Amerikanki Valerie Allman sa rezultatom 69.50 metara.

Ova medalja za Hrvatsku predstavlja drugu brončanu medalju u Parizu, uz prethodno osvajanje bronče medalje od strane Mirana Maričića, te ukupno peta medalja za hrvatske sportiste na ovim Igrama. Osim medalje Sandre Elkasević, Hrvatska se može ponositi i zlatima braće Sinković u veslanju, Barbara Matić u judu, te srebrom Donne Vekić u tenisu. Sandra Elkasević sada ima ukupno 15 medalja s velikih natjecanja, uključujući 11 zlatnih odličja, dodatno učvrstivši svoj status među najboljim atletičarkama svijeta.