Home Vijesti Sevilla u Kupu jedva prošla četvrtoligaša nakon drame i penala

Sevilla u Kupu jedva prošla četvrtoligaša nakon drame i penala

293
0

Naredni suparnik zagrebačkog Dinama u play-offu Europske lige, Sevilla, teško se protiv četvrtoligaša plasirao u šesnaestinu finala španjolskog Kupa kralja.

U 2. kolu su na gostovanju pobijedili četvrtoligaša Andratx 6:5 tek nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta susret je završio 1:1. Sevilla je povela u 57. minuti golom Rafe Mira, no osam minuta kasnije izjednačio je Miquel Llabres. U nastavku susreta Sevilla je bila bliža pobjedi ali više nije bilo golova, pa su odlučili udarci s bijele točke.

Odluka je pala u sedmoj seriji, a domaćini su promašili ukupno dva, a gosti jedan kazneni udarac. Kod Andratxa neprecizni su bili Carlos Lorente u prvoj te Gaspar u sedmoj seriji, a kod Seville je u trećoj seriji promašio Oscar Rodríguez.

Ivan Rakitić je za Sevillu igrao do 75. minute.