Home Sport Simultanka Franje Ivanovića u prvoj pripremnoj utakmici Rijeke u Austriji

Simultanka Franje Ivanovića u prvoj pripremnoj utakmici Rijeke u Austriji

203
0
image001
Rijeka - Nyiregyhaza Spartacus

Rijeka je u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj na pripremama u Schladmingu pobijedila novajliju u prvoj mađarskoj ligi, momčad Nyiregyhaza Spartacus, rezultatom 3:1.

Trener Sopić je na teren poslao ekipu u sastavu Zlomislić, Smolčić, Galešić, Radeljić, Bogojević, Petrovič, Djouahra, Hodža, Fruk, Janković, Obregon. U prvom poluvremenu smo gledali dosadnu utakmicu u kojoj se nijedna ekipa nije uspjela nametnuti. Od događaja koje vrijedi upamtiti bilježimo nevjerojatni promašaj Jankovića s dva metra iskosa po praznom golu nakon jednog odbijanca na udarac Hodže. S druge strane, jednu zapaženu intervenciju imao je Zlomislić nakon jedne izgledne akcije Mađara.

U drugom poluvremenu trener Sopić je ubacio juniore uz pojačanje Posavca, Majstorovića, Ilinkovića, Bande, Čabraje i Ivanović i odnosi na terenu su se promijenili. Prvenstveno zaslugom Franje Ivanovića koji se prometnuo u igrača utakmice koju je praktično sam riješio.

U 70. minuti (10. minuta drugog dijela) Ivanović je u slalomu prošao kroz obranu Mađara kao kroz maslac na 40 stupnjeva celzijusa. Deset minuta kasnije u glavnoj ulozi je ponovno Ivanović koji je sjajno uposlio Butića, a ovaj rutinski poentirao za 2:0.

I u 85. minuti opet je u glavnoj ulozi Ivanović. Dobio je loptu na rubu šesnaesterca, fauliran je, pao, dignuo se, napravio par koraka i zabio pored nemoćnog golmana Mađara za 3:0.

U posljednjoj minuti Mađari su smanjili na 3:1. Benjamin Olah je neometen sjajno odapeo s 25 metara, a do tada sigurni Posavec nije uspio spriječiti pogodak.