Home Najnovije Slaba igra Hajduka u Slovačkoj: Gattuso je razbio frižider zbog Perišića

Slaba igra Hajduka u Slovačkoj: Gattuso je razbio frižider zbog Perišića

201
0
gattuso
gattuso

Nogometaši Hajduka remizirali su 0:0 protiv Ružomberoka na gostovanju u Slovačkoj, u prvom susretu trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Utakmica nije donijela mnogo uzbuđenja, a pobjednik će biti odlučen u uzvratnom susretu na Poljudu.

Taktička iznenađenja Gennara Gattusa

Trener Hajduka, Gennaro Gattuso, ponovno je uveo nekoliko taktičkih iznenađenja u prvu postavu. Dominik Prpić započeo je utakmicu, iako je Zvonimir Šarlija izostao iz sastava zbog nedostatka treninga nakon posljednje utakmice protiv Belupa. Perišić i Rakitić su ostali na klupi, dok je Kalik zaigrao u veznom redu. Na krilima su igrali Sahiti i Sanyang, što se pokazalo kao taktička zamisao koja je trebala donijeti prednost Hajduku.

Slabašan prvi dio s nekoliko prilika

Prvi dio utakmice protekao je bez mnogo izrazitih prilika. Ružomberok je već u 4. minuti zaprijetio preko Lavrinčika, no lopta je završila samo u korneru. Hajduk je pokušao kroz krilne napade, a u 12. minuti Moufi je testirao vratara domaćina, koji je odbio loptu u korner. Najbolju šansu domaćina imao je Chrien, koji je s četiri metra promašio prazan gol, dok je na drugoj strani Pukštasov pogodak u 30. minuti poništen zbog zaleđa. Unatoč inicijativi, Hajduk nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Ružomberoka.

Drugo poluvrijeme: Bezidejna igra i frustracija

U drugom poluvremenu, igra se odvijala uglavnom između šesnaesteraca, bez pravih prilika. Gattuso je pokušao osvježiti momčad uvođenjem Perišića i Trajkovskog umjesto Sanyanga i Kalika, ali promjene nisu donijele željeni rezultat. Hajduk je ostao bezidejan u napadu, a Ružomberok je nastavio s opreznom igrom, no svaki put kada bi došli do šesnaesterca Splićana, bilo je opasno.

Nervoza na klupi Hajduka i propuštena prilika na kraju

Kako je utakmica odmicala, nervoza je rasla, a to se posebno vidjelo u reakcijama trenera Gennara Gattusa. U završnim minutama, nakon što je Melnjak loše reagirao na odličnu dubinsku loptu Rakitića, Gattuso je u bijesu udario frižider na klupi, što je možda najbolje oslikalo frustraciju koju su osjećali svi u Hajduku zbog neuspjeha da postignu gol.

Utakmica u Slovačkoj nije ponudila mnogo, a sve će biti odlučeno u uzvratu na Poljudu, gdje će Hajduk morati pokazati puno više ako želi osigurati prolazak u sljedeću fazu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.