Home Sport Slovenski reprezentativac zamijenjen nakon topovskog udara, ozlijeđeni i član uprave Zvezde i...

Slovenski reprezentativac zamijenjen nakon topovskog udara, ozlijeđeni i član uprave Zvezde i pomoćni trener

189
0
drkusic topovski
Youtube

U sinoćnjem susretu između Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevca došlo je do ozbiljnih incidenata koji su zasjenili nogometnu utakmicu. Nogometaš Crvene zvezde, Vanja Drkušić, zamijenjen je na poluvremenu nakon što su ga navijači Radničkog gađali bakljama i petardama. Ovaj incident izazvao je zabrinutost među navijačima i upravom kluba.

Opasna Situacija na Stadionu

Svi pogledi bili su uprti u 45. minut, kada su navijači Radničkog počeli ubacivati petarde i topovske udare na teren. Jedna od petardi eksplodirala je vrlo blizu Drkušića, što je izazvalo njegovu reakciju. Nakon incidenta, nogometaš se osjećao loše, što je dovelo do toga da ga Crvena zvezda zamijeni. Ovaj incident je uzrokovao da slovenski nogometaš, koji je večeras debitirao za klub, napusti teren ranije.

Povrede Uprave

Nažalost, povrede nisu zadesile samo igrače. Sportski direktor Crvene zvezde, Mitar Mrkela, zadobio je povredu na listu noge nakon što je jedan od topovskih udara pao u ložu u kojoj je sjedila uprava kluba. Osim njega, pomoćni trener Zvezde, Nebojša Milošević, također je pretrpio povredu na trbuhu od bačenog topovskog udara.

Igra i Pobednički Pogodak

Unatoč svim incidentima, Crvena zvezda je uspjela slaviti na utakmici, pobijedivši Radnički rezultatom 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Mirko Ivanić u 85. minutu utakmice, udarcem s ivice kaznenog prostora. Prije toga, Matija Gluščević je zaradio kontroverzni crveni karton, što je dodatno uzburkalo strasti na terenu.