Home Sport Šokantni poraz: Hrvatski tenisači Pavić i Mektić ispali u šesnaestini finala olimpijskog...

Šokantni poraz: Hrvatski tenisači Pavić i Mektić ispali u šesnaestini finala olimpijskog turnira

145
0

Branitelji olimpijskog zlata, hrvatski tenisači Mate Pavić i Nikola Mektić, neočekivano su ispali u šesnaestini finala olimpijskog turnira. Njemački par, Jan Lennard Struff i Dominik Koefper, nadjačali su ih rezultatom 2:1 u setovima, s konačnim rezultatom 6:3, 6:7, 10:5.

Analiza Meča

U prvom setu, hrvatski tenisači suočili su se s tri brzinska breaka. Nakon što su izgubili servis u drugom gemu, uspjeli su breaknuti Nijemce, ali su odmah nakon toga ponovno izgubili servis. Do kraja prvog seta, nije bilo iznenađenja, a njemački su tenisači završili set s rezultatom 6:3.

Drugi set obećavao je povoljan ishod za Mektića i Pavića. Poveli su s 0:2 zahvaljujući breaku u drugom gemu i stigli do vodstva 2:5. Međutim, Nijemci su napravili ključni break u devetom setu, stigavši do izjednačenja 5:5. Ipak, hrvatski tenisači uspjeli su se izvući u tie-breaku, gdje su dominirali.

Super Tie-Break: Kraj Sna o Obrani Medalje

Treći set, koji se igra kao super tie-break do 10, pokazao je umor hrvatskih tenisača. Nijemci su igrali sjajno i uspjeli su oduzeti servis Mektiću i Paviću čak pet puta, završivši set s uvjerljivih 10:5. Ovim porazom, hrvatski dvojac neće obraniti zlato koje su osvojili u Tokiju prije tri godine.