Home Najnovije Sudački eksperti: Hajduk teško oštećen protiv PAOK-a

Sudački eksperti: Hajduk teško oštećen protiv PAOK-a

416
0

Nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u posljednje, 4. pretkolo Konferencijske lige, oni su u uzvratnom dvoboju 3. pretkola u Solunu izgubili od domaćeg PAOK-a s 0:3.

Kako je prva utakmica prije tjedan dana u Splitu završila bez pogodaka, tih 3:0 za PAOK je i ukupni rezultat dvoboja Hajduka i PAOK-a. Pogotke za domaće postigli su Stefan Schwab (12-11m) i Andrija Živković (79, 85).

Ključnim se pokazalo razdoblje od 8. do 12. minute kada Hajduk nije iskoristio zicer za vodstvo, a onda i primio pogodak iz kaznenog udarca. U obje te situacije loše je reagirao iskusni Odjidja-Ofoe. Njemu je u 8. minuti Kotarski dodao loptu ravno u noge na 20-ak metara od gola, ali Belgijanac, umjesto da sam odmah puca, proigrava Livaju, čiji je udarac bio blokiran.

Odmah u sljedećem napadu PAOK-a Odjidja-Ofoe je nespretno u svom kaznenom prostoru srušio Konstanteliasa, a njemački sudac Stegemann je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je kapetan Schwab. No, ta situacija nije bila najčišća i portal Indexkontaktirao je dvojicu poznatih sudačkih autoriteta u Hrvatskoj da nam daju svoje mišljenje. Obojica se slažu da penala nije bilo i da je Hajduk oštećen.

”Nema saplitanja, napadač se zaustavlja kako bi inicirao kontakt. Nastali dodir ruku i leđa napadača ne smatra se guranjem. Tako da nema niti nogama niti rukama prekršaja za kazneni udarac”, rekao nam je prvi sudac, a kolega se složio s njim:

”Nema govora o kaznenom udarcu. Jasno se vidi kako se Odjidja pokušava zaustaviti, čak pazi da ne gurne igrača PAOK-a. Kontakta je bilo, a to je grčki igrač iskoristio da se baci. Osjetio je dodir i bacio se. Čista pogreška suca.”