Home Najnovije Tragedija uoči utakmice Real Sociedada i Real Madrida: Poginuo navijač baskijskog kluba!

114
0
converted image
X

Nažalost, utakmicu između Real Sociedada i Real Madrida zasjenila je tragedija koja se dogodila neposredno prije samog susreta. Jedan navijač baskijskog kluba smrtno je stradao dok je pokušavao ući na stadion Reale Arena u San Sebastianu. Navijač je pao preko ograde i zadobio teške ozljede. Unatoč brzoj intervenciji hitne službe i prebacivanju u bolnicu, nažalost nije preživio.

Priopćenje Real Sociedada

Real Sociedad je nakon ove nesreće izdao službeno priopćenje u kojem su izrazili duboku sućut obitelji i prijateljima poginulog navijača, koji je ujedno bio i nositelj sezonske ulaznice. Klub je najavio da će prva momčad nositi crne trake na rukama u znak žalosti tijekom sljedeće utakmice protiv Mallorce, a minuta šutnje bit će održana na prvoj domaćoj utakmici u Reale Areni, 28. rujna protiv Valencije.

Iz priopćenja kluba: “Duboko žalimo zbog gubitka člana našeg kluba. Umro je sinoć nakon nesreće dok je pokušavao ući u Reale Arenu. Plavo-bijeli klub htio bi izraziti najdublju sućut obitelji i prijateljima poginule osobe, koja je bila i nositelj sezonske ulaznice.”

Utakmica završila pobjedom Real Madrida

Utakmica između Real Sociedada i Real Madrida završila je pobjedom gostujuće momčadi rezultatom 0:2. Golove su postigli Kylian Mbappe i Vinicius, oba iz kaznenih udaraca. Iako su poraženi, Real Sociedad je imao nekoliko prilika, a hrvatski reprezentativac Luka Sučić odigrao je odličnu utakmicu, dva puta pogodivši stativu.

Održavanje minute šutnje i crne trake

Na prvoj sljedećoj domaćoj utakmici Real Sociedada protiv Valencije, 28. rujna, bit će održana minuta šutnje u čast preminulom navijaču, a igrači će nositi crne trake oko ruku kako bi odali počast. Klub je također pozvao sve navijače da se pridruže ovom trenutku sjećanja i poštovanja.