Home Sport Trener Ivana Šapine: Ovo je bila čista krađa!

Trener Ivana Šapine: Ovo je bila čista krađa!

222
0
yKp6bkFV
yKp6bkFV

Hrvatski taekwondo reprezentativac Ivan Šapina (25) nije uspio izboriti plasman u finale na Olimpijskim igrama u kategoriji iznad 80 kilograma, ali će se u nastavku subote boriti za brončano odličje. U napetom polufinalnom meču, bolji od Šapine bio je Iranac Arian Salimi, koji je po rundama slavio s 2:1 (5:12, 9:8, 9:6).

Tijek Polufinalne Borbe

Zagrepčanin, član splitskog kluba Marjan, započeo je borbu snažno, osvojivši prvu rundu s uvjerljivom prednošću. U drugoj rundi, Šapina je vodio 6:4 šest sekundi prije kraja, ali je Iranac uspio preokrenuti situaciju i osvojiti rundu. Trenera Dejana Mesarova posebno je razljutila situacija u kojoj su Šapini oduzeti bodovi za udarac u glavu, što je izazvalo kontroverze.

Mesarov je komentirao: “Četiri dana natjecanja, 200 borbi, ne znam je li ijedan sudac skinuo bodove za udarac u glavu. Dobili smo opomenu za držanje. Ubio nas je sudac zadnjih deset sekundi. Nikad se ne vadim na suce, ali ovo je klasična, čista krađa.”

Borba za Brončanu Medalju

Unatoč razočaranju, Šapina ostaje usredotočen na svoju sljedeću borbu za brončanu medalju. Njegov protivnik bit će pobjednik meča između Kubanca Rafaela Albe i Nigerijca Razaka Issoufoua Abdoula. Trener Mesarov ističe da su spremni za ovu bitku: “Borimo se za broncu, za to živimo i radimo već osam godina.”

Šapina, koji je svjetski doprvak iz 2023. godine, na olimpijskom turniru je započeo pobjedom protiv Gambijca Alasana Anna s 2:0 (7:1, 10:1), a u četvrtfinalu je u dramatičnom meču pobijedio Norvežanina Richarda Andrea Ordemanna s 2:1 (3:5, 13:7, 5:3).

Posljednja Prilika za Hrvatsku Tekvondo Reprezentaciju

Borba za brončanu medalju održat će se u 20:19 sati. Šapina je posljednji hrvatski predstavnik na olimpijskom tekvondo turniru. Prije njega, Lena Stojković osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 49 kg, dok je Marko Golubić zaustavljen u četvrtfinalu kategorije do 68 kg.

Ova borba za brončanu medalju predstavlja posljednju priliku za Šapinu da se s ovih Olimpijskih igara vrati s odličjem, a hrvatska sportska javnost s nestrpljenjem iščekuje ishod ovog važnog meča.