Home Najnovije VARCheck: Nema dokaza da poništeni gol Hajduka nije regularan!

VARCheck: Nema dokaza da poništeni gol Hajduka nije regularan!

291
0
07150ec1 ad4d 4536 9bd9 21bf1e3432c4

U susretu između Varaždina i Hajduka, koji se odigrao na stadionu Varteksa u sklopu 24. kola SuperSport HNL-a, završilo je 1:1. Iako su golove postigli Domagoj Drožđek za Varaždin u 40. minuti te Niko Sigur za Hajduk u 66. minuti, najveća kontroverza nastala je oko gola koji je poništen Hajduku u drugom poluvremenu pri rezultatu 1:1.

U 78. minuti susreta, Leon Dajaku je ubacio loptu, a nakon serije dodavanja, Zvonimir Šarlija je spustio loptu za Marka Livaju koji je postigao gol. Međutim, nakon korištenja VAR tehnologije, sudac je dosudio zaleđe Filipu Uremoviću, što je rezultiralo poništenjem gola.

VARCheck, popularni kanal na YouTubeu koji se specijalizirao za analize kontroverznih situacija u nogometu, detaljno je analizirao sporni trenutak. U njihovoj analizi zaključuje se da nema jasnih dokaza koji bi potkrijepili odluku suca te da je gol mogao biti regularan.

“Ukoliko analiziramo samo vidljivi dio igrača Varaždina s brojem 25, dolazimo do ovog uistinu minimalnog zaleđa od 2, 3 cm. Analizirajući dostupne kamere, postoji velika vjerojatnost da je desna noga spomenutog igrača još dosta bliže golu, što nas dovodi do zaključka da u ovoj situaciji nema nedozvoljene pozicije”, stoji u opisu videa na kanalu VARCheck.

Suci utakmice Varaždin – Hajduk bili su Fran Jović (glavni sudac), Bojan Zobenica i Dejan Vuković (pomoćnici), dok su se u VAR sobi nalazili Ante Čuljak (VAR) i Anto Marić (AVAR).

Hajduk se trenutno nalazi na drugom mjestu SuperSport HNL-a s 49 bodova, s utakmicom više od vodeće Rijeke koja ima bod više. U nedjelju će se odigrati derbi 24. kola između Dinama i Rijeke, pri čemu Dinamo trenutno zauzima treće mjesto s 44 boda i dvije utakmice manje od Hajduka.