Home Najnovije VIDEO: Grobari bacali baklje u teren i prekinuli utakmicu Konferencijske lige

470
0

Beogradski Partizan upisao je novu veliku Europsku pobjedu. Samo tjedan dana nakon što je s minimalnom razlikom srušila Köln u Njemačkoj, ekipa koja je trenutno u gornjem dijelu tablice Bundeslige poražena je i na Stadionu JNA rezultatom 2:0, a golove za Crno-bele postigli su Afrikanci Fousseni Diabate i Ricardo Gomes.

Tribine Partizanovog stadiona bile su dobro ispunjene, a s one južne na kojoj se nalaze Grobari, najvatreniji navijači beogradskog kluba, u trenutku Partizanovog vodstva krenula je bakljada. Neka pirotehnička sredstva završila su u terenu i napravila gustu dimnu zavjesu pa je utakmica prekinuta na pet minuta. Kasnije se nastavila, uz upozorenje da bi idući incident mogao izazvati trajni prekid.

Malijac Diabate je srpske viceprvake doveo u vodstvo u 14. minuti. Iskoristio je grešku protivničkog braniča i uzeo mu loptu, potom se s desnog krila sjurio prema golu i silovitim udarcem matirao golmana. Napadač reprezentacije Zelenortskih Otoka Gomes koji je prošle sezone za Partizan zabio 38 golova udarcem glavom postavio je konačni rezultat u 52. minuti. Bivši stoper Lokomotive Nikola Soldo odigrao je cijelu utakmicu za Köln.

Izabranici Gordana Petrića su s dvije uzastopne pobjede prvi u skupini D Konferencijske lige, a tu će vjerojatno ostati i nakon završetka kola, jer imaju tri boda više od Nicea, ali i bolju gol-razliku. Plasman će moći potvrditi već u idućem kolu skupine u Francuskoj, a u slučaju da to ne uspiju, europsko proljeće moći će osigurati u posljednjem kolu kada im u goste dolazi češka ekipa Slovacko.