Home Najnovije VIDEO: Igrač Hajduka zabio autogol, sudac dosudio prekršaj?!

201
0
59613a7c 1607 4648 b873 36027538aa90

Hajduk je u prvom kolu SuperSport HNL-a na Poljudu uz dosta muke pobijedio Slaven Belupo 2:1. Domaćini su poveli golom Marka Livaje iz penala u 18. minuti, na 2:0 je povisio Sanyang Bamba u 37. minuti, a strijelac za goste bio je Matej Šakota u nadoknadi prvog poluvremena.

Nakon utakmice je izjavu na konferenciji za medije dao trener Slaven Belupa Ivan Radeljić. Sjeo je za stol ljutit, prozvao suce te se ustao i otišao prije nego što mu je ijedan novinar uspio postaviti pitanje.

“Volio bih da mi gospodin sudac objasni jedanaesterac. Ako je to snimka što sam ja vidio… Neka mi se objasni poništeni autogol Prpića. Ja nisam ništa vidio. Ako si frajer pusti gol, a onda gledaj VAR. Čisti crveni karton Lučića, a pet minuta ranije čisti crveni karton Rakitiću. Neka Dinamo i Hajduk sami igraju, a mi ćemo ostali biti statisti”, rekao je Radeljić prije nego što je otišao.

Druga situacija koja je naljutila Radeljića dogodila se u 82. minuti. Gostujuća momčad izvela je slobodan udarac. Lopta je ubačena pred gol Hajduka, gdje su se za nju borili domaći branič Dominik Prpić i gostujući branič Tomislav Božić.

Prpić je nespretno udario loptu, prebacio svog golmana Lovru Kalinića i spremio je u mrežu. Međutim, glavni sudac utakmice Zdenko Lovrić (Đakovo) dosudio je prekršaj u napadu. Božić je kratko raspravljao s Lovrićem pokušavajući ga uvjeriti da nije napravio prekršaj. Autogol na kraju nije vrijedio i Hajduk je ostao u vodstvu 2:1 te na kraju pobijedio.