Home Sport VIDEO: Ovako je danas zabijao Veldin Hodža

444
0
MixCollage 10 Mar 2024 08 21 PM 6904
Veldin Hodža

U izvanrednoj utakmici na potpuno rasprodanoj Rujevici, Rijeka je demonstrirala svoju snagu pobijedivši Osijek rezultatom 3:0 u 26. kolu SuperSport HNL-a. Ova pobjeda donijela je bijelima i povratak na vrh ljestvice, sada s 56 bodova, što je bod više od drugoplasiranog Hajduka.

Veldin Hodža, riječki veznjak, istaknuo se kao junak utakmice, postigavši hat-trick i time osiguravši slavlje za sastav pod vodstvom trenera Željka Sopića.

Hodžin prvi pogodak stigao je u 21. minuti utakmice nakon fantastične kombinacije Rijeke. Toni Fruk je majstorski proigrao Hodžu, postavivši ga u izvrsnu poziciju, gdje je veznjak preciznim udarcem niskom loptom svladao vratara Osijeka. Rijeka je jedva krenula s centra, a već je Hodža postigao svoj drugi gol. Nakon oduzimanja lopte u sredini terena, Mirko Marić sjajno je prošao lijevom stranom i poslao izvanredan centaršut na peterac, gdje je Hodža u pravom trenutku došao i udvostručio vodstvo.

Utakmice HNL-a možete gledati na MaxSport kanalu Hrvatskog Telekoma

Treći gol bio je posebno impresivan jer je u 63. minuti, opet na asistenciju Fruka, Hodža krasno lobovao loptu iznad istrčalog vratara Marka Malenice, zatvarajući pitanje pobjednika za Rijeku.

Ova pobjeda predstavlja ne samo važan korak prema osvajanju naslova, već i potvrdu izuzetne igre Rijeke. S Hodžinim impresivnim hat-trickom kao krunom, Rijeka nastavlja impresionirati svoje navijače i ostale natjecatelje u HNL-u.