Home Sport VIDEO: Smolčić dobio udarac kopačkom u lice, Strukan dosudio prekršaj za Dinamo!

212
0
smolcic
smolcic

Rijeka i Dinamo odigrali su 1:1 u derbiju 5. kola SuperSport HNL-a nakon kojeg je Dinamo ostao na dva boda prednosti ispred Rijeke. Dinamo je poveo u 22. minuti golom Brune Petkovića, a bod Rijeci donio je Veldin Hodža u 50. minuti susreta.

Utakmicu je obilježio izrazito neujednačeni kriterij glavnog suca utakmice Duje Strukana. Njegovo dijeljenje pravde je ponekad bilo tragikomično do te mjere da je doživio ironično skandiranje stadiona ‘Duje, Duje’. Riječani mu zamjeraju da ih je teško oštetio u nekoliko navrata.

Kod vodećeg gola Dinama u 22 minuti, Strukan je vjerojatno propustio dosuditi prethodni prekršaj nad Andrićem nakon čega je Dinamo započeo napad.

U 68. minuti susreta domaćini su poludjeli na suca Duju Strukana nakon jedne situacije pred vratima Ivana Nevistića.

Komnen Andrić je krenuo prema gostujućim vratima, našao se u duelu s braničem Kevinom Theophilom koji je pao i čini se udario riječkog napadača po licu. Sudac Strukan je dosudio prekršaj u napadu i pokazao žuti karton Andriću, što je izazvalo veliko negodavanje kod Riječana.

Da je sudac pustio igru, Andrić bi izašao jedan na jedan s Nevistićem i imao čistu šansu za pogodak.

Spornu situaciju možete vidjeti OVDJE.

U sudačkoj nadoknadi umalo je došlo do sukoba na travnjaku nakon neopreznog starta dinamovca Juana Cordobe na napadaču Rijeke Komnenu Andriću. Cordoba je žestoko počistio Andrića i dobio samo žuti karton, a trener Rijeke Radomir Đalović uhvatio se za glavu i umalo utrčao na travnjak.

Kako je sudačka trojka donosila odluke najbolje vidljivo u situaciji u kojoj je Smolčić u jednoj borbi za loptu udaren kopačkom u lice. Strukan je u toj situaciji dosudio prekršaj za Dinamo!