Home Sport Zastave Hrvatske, Srbije i BiH jedna do druge na utakmici Fenerbahčea

Zastave Hrvatske, Srbije i BiH jedna do druge na utakmici Fenerbahčea

190
0
8897ca07 79e6 4642 bba0 099bdef0d092
X

Fenerbahçe je ostvario dramatičnu pobjedu rezultatom 4:3 protiv švicarskog Lugana u drugom kolu kvalifikacija za UEFA-inu Ligu prvaka. Najbolji pojedinac turskog tima bio je iskusni bosanski napadač Edin Džeko, koji je u prvoj ovosezonskoj utakmici postigao hat-trick. Hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković također je odigrao ključnu ulogu, provodeći svih 90 minuta na vratima Fenerbahçea.

Ključni Trenuci Utakmice

Edin Džeko, 38-godišnji napadač, pokazao je svoju klasu zabivši tri gola, čime je značajno pridonio pobjedi svoje momčadi. Dušan Tadić, ofenzivac Fenerbahçea, odigrao je do 68. minute, a u 46. minuti asistirao je Džeki za jedan od njegovih golova. Tadića je zamijenio Ferdi Kardioglu, koji je postigao četvrti gol za turski tim.

Podrška Navijača

Na društvenim mrežama pojavila se fotografija s utakmice u Švicarskoj, na kojoj su navijači Fenerbahçea istaknuli zastave Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, pružajući tako podršku svojim ključnim igračima Livakoviću, Džeki i Tadiću. Ova gesta pokazuje koliko su važni ovi igrači za turski tim i koliko ih navijači cijene.

Nezamjenjivi Prvotimci

Sva trojica – Livaković, Džeko i Tadić – trenutno su nezamjenjivi prvotimci Fenerbahçea. Njihova prisutnost i doprinos na terenu od vitalne su važnosti za uspjehe tima. Prošle sezone, Fenerovi fanovi također su iskazivali svoju podršku spomenutom trojcu na sličan način.

Uzvratna Utakmica Protiv Lugana

Fenerbahçe i Lugano odigrat će uzvratnu utakmicu u utorak. Pobjednik ovog duela će se suočiti s francuskim Lilleom u sljedećoj fazi kvalifikacija za UEFA-inu Ligu prvaka.